همیشه فکر میکردم آنقدر قوی  هستم که فقط تلاش کنم و خویشتن دار باشم. اما نتوانستم بزرگوارانه رفتار کنم و ناملایماتی رنج آور را تحمل کنم.

بعداز پانزده سال تحصیل علم در دانشکده های حقوق و شب زنده داری هایی که سوی چشمانم سیرآبشان نمیساخت. آن همه مطالعه در سیستم های حقوقی و فلسفی جهان تنها برای آنکه بتوانم راهی به عدالت و آزادی بیابم هنوز نتوانسته ام درک درستی از عدالت و آزادی دریابم و تنها به خودم اجازه دادم مقالاتی عدد شمار و کوتاه منتشر کنم. اما میبینم  کسانی که تمام دغدغه اشان این بود تا من تحقیقی به انها پیشنهاد کنم و تنها کاری که میکردند نوشنن منابعی بی سر و ته و بی ارتباط با موضوع بود، در جایگاهی نشسته اند که باید یک استاد گرانقدر بنشیند و به فاصله ی یک سال ده ها کتاب چاپ مینمایند. مگر میشود برای نوشتن یک کتاب کمتراز سوادی چندین ساله داشت ؟ باورم این است نگارش یک کتاب خوب با داشتن یک نویسنده ی با سواد حدود پنج سال مطالعه نیاز دارد. چقدر میتوان چنین خیانت هایی را تحمل کرد؟ 

حدود یک ماه پیش یکی از همکلاسی های من از من راهنمایی میخواست که چگونه یک مقاله ی پژوهش مستخرج از رساله بنویسم در حالی که حتی موضوع رساله اش را هم بنده پیشنهاد داده بودم. به ایشان گفتم حداقل یک سال زمان میبرد تا مقاله شما داوری شود اگر مقاله شما آماده است. گفتن مشکلی نیست فقط من رو راهنمایی کنید، مقاله اشان را برای بنده فرستادند حتی در حد یک تحقیق ساده نبود. من به ایشان گفتم مشکلات شکلی را برطرف میکنم اما به نظر من بیشتر روی مقاله کار کنید که ایشان خنده ی تمسخر آمیزی به من تحویل دادن. بنده پس از پنج سال تحقیق بر روی موضوع رساله( از زمان ارشد تا کنون) هنوز نتوانسته ام رساله ام را تکمیل کنم و مقاله ام پس از یک سال معطلی و اصلاحات پذیرش گرفت. امروز شخص مذکور به من زنگ زدند و گفتند مقاله اشان پذیرش گرفته و و رساله اشان هم اماده دفاع است. ایشان فرماندار سابق و رئیس شورای شهر کنونی یکی از استان های کشور است. جالب است همان روزی که از من راهنمایی خواستند گفتند مسئولان پژوهشنامه اشنا هستند سریع پذیرش میگیرم و الان در کمال پررویی به من میگوید البته مقاله را یک سالی هست که به مجله فرستاده ام. رساله ی دکتری حقوق که با یک ماه که مطمعنم تلاشی هم برایش نشده انجام گیرد میخواهد چه دردی از جامعه دوا کند؟ ایا خود آفت و بلا نیست؟ با این خیانت ها و این رنج ها چگونه می شود خویشتن دار بود؟

مقاله ,رساله ,اشان ,ایشان ,پذیرش ,راهنمایی ,مقاله اشان ,موضوع رساله ,هنوز نتوانسته منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Digiheart وای جی سی چاپ و بسته بندی نرم افزارهای المان محدود اسپورت عروسک شانسی ال او ال سورپرایز